SEO Stratejileri

SEO Stratejiniz ne kadar profesyonel ise o kadar kusursuz bir SEO çalışması yapma imkanına sahip olursunuz.

 
Buradasınız:

Sayfa İçeriği

Seo Stratejileri Nedir?

Seo stratejileri, bir seo kampanyası için alınması gereken gelen aksiyonların adı olarak tanımlanabilir. Strateji şunlara dayanmaktadır:

  • Genellikle dönüşümlerle ölçülen kampanya hedefleriniz (satışlar veya çevrimiçi siparişler)
  • Hangi zaman diliminde ne kadar çalışmanın gerçekleştirilebileceğini belirleyen bütçeniz
  • Anahtar kelime araştırma, optimize etmek için en iyi anahtar kelimeleri belirlemek için
  • Web sitenizin göreceli gücünü ve yararlanılabilecek fırsatlarını belirlemek için rekabetçi araştırma
  • Bir SEO kampanyasını desteklemek için hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini belirlemek için bir web sitesi denetimi

İşletmeniz için Seo stratejisi yukarıdaki strateji maddelerinden de görebileceğiniz gibi, benzersiz bir şekilde ayarlanmak zorundadır. Hiçbir iki firma tam olarak aynı hedeflere, tam olarak aynı bütçeye, tam olarak aynı yatırım getirisi hedefine, tam olarak aynı hedef anahtar kelimelere, tam olarak aynı rekabet pozisyonuna ve tam olarak aynı web sitesi seo hazırlığına sahip değildir. Bu nedenle, tek firmaya uyan tüm stratejilere dayanan hazır seo kampanyalarından verimli sonuç alınamaz. Bu kampanyalarda yapılan çalışmalar, ihtiyaç duymadığınız çok fazla çalışma ve gerekmeyen yanlış çalışma karışımını içerir.

Neden Seo Stratejileri Hizmetine İhtiyacım var?

Seo stratejileri hizmetine, yaptıracağınız seo çalışmalarının daha verimli ve uygun maliyete sahip olması sebebiyle ihtiyaç duyabilirsiniz. Neredeyse tüm firmaların seoya yatırım yapmasının nedeni, yeni müşteri oluşturma veya e-ticaret geliri yaratmadır. Sadece gelir amaçlı olmayıp aynı zamanda gönüllülük esasına dayalı işlerinde ön plana çıkması için seo çalışması gerekir. Şirketler etkileyici bir anahtar kelime için Google’da birinci veya ikinci sırada olduklarını görüyorlar ve SEO stratejilerinin şaşırtıcı bir başarı olduğunu düşünüyorlar. Seo yatırımı yapıp, Google aramalarında daha geride olanlar ise yapılan seo stratejileri hizmetinin kalitesizliği ya da seo stratejileri hizmetinin olmamasında dolayı mağdur olmaktadırlar. Firmanızın veya işletmenizin seo çalışmalarının geri dönüşümlerinin iyi olmasını istiyorsanız kaliteli seo stratejileri hizmetini aramaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

Seo Stratejileri Hizmetini Neden Yaptırmalıyım?

SEO kesin bir bilim değildir, öyleyse, hepimiz yapıyor oluruz. Arama motorları sonuçlarında nasıl daha üst sıralarda yer alacağını bilmek yakından korunan bir sırdır. Bununla birlikte, – tutarlı bir şekilde kullanıldığında – daha yüksek sıralamaya çıkma olasılığını büyük ölçüde artıran belirli stratejiler vardır. Bu stratejiler SEO uzmanlarının kullandığı deneme yanılma taktikleriyle öğrenilir ve bunun karşılığını veren taktiklerdir. Ancak bir uyarı var, sistemi daha fazla uğraşmaya çalışırken ne kadar arama motorları algoritmaları bu daha ahlaksız taktiklerle savaşmak için uyarlarlar. İşletmeniz için bir seo stratejisi geliştirmek, tüketici trafiğini web sitenize çekmenin yanı sıra satışlarınızı ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Seo ile ilgili yapılan işlemlerin etkisini görebilmek için belirli bir zamana ihtiyacı vardır. Seo stratejileri hizmeti bu zamanlamayı sizin ayarlamanıza ve yapılan çalışmaların en verimli şekilde sonuçlanması konusunda en etkin yöntemdir. Seçeceğiniz stratejiye yönelik yapılan çalışmalar genelde uzun dönemde firmanızı ve işinizi olumlu yönde etkilemektedir. Stratejisiz yapılan çalışmalar her zaman strateji ile yapılan çalışmalar karşısında zayıf kalmaktadır. Bu sebeple yaptıracağınız seo çalışmalarında kesinlikle bazı seo stratejileri belirlemeniz gerekmektedir.

Seo Stratejileri Nasıl Yapılır?

SEO stratejiniz uzun vadeli bir süreç olmalı. Bir Google aramasının ilk sayfasına yerleştirilmek bir gecede gerçekleşmez. SEO stratejinizin sürekli bir süreç olması gerekiyor. Teknoloji geliştikçe, arama motorları web sitenizin nasıl sıralanacağını tanımlayan algoritmalarını değiştirerek bu değişikliklere uyum sağlar. SEO stratejinizin zirvesinde kalın ve güncel olduğundan emin olun. SEO stratejiniz, size ve işinize uygun bakımla uzun bir yol kat edecektir. Yalnızca mevcut müşteri tabanınıza sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda anahtar kelimeleriniz için ilk 5 aramada yer alarak pasif olarak web sitenize trafik çekebilirsiniz. Müşterileriniz, işinizle ilgili bilgileri ararken sizi ve işinizi kolayca bulabilir. SEO stratejinizi en iyi şekilde tutmak için iyi bir kural, rakiplerinizin kullandığı taktikleri araştırmaktır. Kendi anahtar kelimelerinizi Google’a ekleyin ve ilk 5 aramada kimlerin yer aldığını görün, ardından web sitelerini analiz ederek en üst sıraya nasıl yerleştirildiklerini ve neden yerleştirildiklerini görmeniz seo stratejinizde size katkı sağlayacaktır.

Seo Stratejileri Hizmetinden Ne Sonuç Alınır?

Seo Stratejileri hizmetinden faydalanan müşteriler ve websiteler genellikle Google aramalarında organik olarak üst sıralarda kalıcı sıralanmanın keyfini sürmektedirler. Stratejiniz sayesinde size özel yapılan seo çalışmaları daha etkili olacaktır.

Seo Stratejileri Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Güçlü bir seo stratejisi, yalnızca belirli anahtar kelimelere odaklanmak ve eğlenceli, ilgi çekici ve değerli içerikler yazmak değil aynı zamanda bu kelimelerin ve içeriğin arkasındaki motivasyona odaklanmak demektir. Bu sebeple Seo stratejilerin sonuçları yaptıracağınız çalışmalara bağlı olarak değişken süreç göstermektedir. Bazı stratejiler kısa zamanda sonuç verirken, bazı çalışmaların yıllar aldığı bilinmektedir.

Seo Stratejileri Hizmetini Kimler Verir?

Seo stratejileri genellikle alanında yeteri kadar yetişmiş seo uzmanları tarafından ve bu işi profesyonel şekilde yapan ajanslar tarafından verilmektedir. Bir seo uzmanı, seo stratejileri hizmeti almak isteyen müşterisini detaylı şekilde analiz eder. Müşteri rakiplerini takip edip, sektördeki zorlukları ve kolaylıkları göz önüne alarak bir yol haritası çıkarır.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO (Search Engine Optimization) Türkçesi ile arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin Google ve diğer arama motorlarının algoritma kurallarına göre düzenlenmesi ve bu sayede internet sitesinin hedeflenen kelimelerde arama sonuçlarında daha iyi sıralamalarda gösterilmesini sağlamak amacı ile yapılan işlemlerin tümüdür.

SEO, anahtar kelimesinde arama motorlarında üst sıralamalarda gözükmek isteyen her web sitesine uygulanabilir.

Anahtar kelimesinde yükselmek isteyen herkes SEO yaptırmalıdır. Eğer üst sıralarda gözükmek istiyorsanız ve kelime rekabetiniz oldukça düşük ise küçük birkaç ayrıntı ile yükseleceğiniz muhtemeldir. Fakat internet kullanımının artması, piyasaların hareketlenmesi ve dijitalleşme ile rekabetsiz kelime yok denecek kadar azdır. Bu yüzden her durumda bir uzmana danışılmasında fayda vardır.

SEO çalışmalarında süreç iki türlü olarak işlemektedir. İlk çalışmalar on page (site içi) ikinci çalışmalar off page (site dışı) çalışmalardır. On page çalışmalarda sitenin SEO alt yapısı düzenlenir. Bu sayede web sitesi SEO uyumlu hale getirilir. Bunun amacı off page çalışmalar da daha hızlı ve daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktır. Eğer web siteniz arama motorlarına göre optimize edilmemişse off page çalışmalar ile stabil ve devamlı sonuçlar almanız oldukça zor hale gelecektir.

Eğer web hedef anahtar kelimesi düşük bir rekabette ise çalışmalar hızlı şekilde sonuçlanır fakat orta ve zor kelimelerde SEO çalışması yaptıracaksanız yapılan işlemlerin süreci uzayacaktır. Aynı zamanda sizler gibi diğer firmalarda arama motorlarında daha iyi konumlarda olmak istedikleri için SEO ve benzer çalışmalar yaptıracaklardır. Bu yüzden SEO sürekli bir süreçtir. Eğer yüksek sıralamalarınızı korumak istiyorsanız devamlı olarak SEO aksiyonu almalısınız.

SEO çalışmalarında etki gösterme süresi ve yapılacak işlemler web sitesinin alt yapısına, türüne ve sektörüne göre değişmektedir. On page ayarları tamamlanmış bir sitede minimum sonuç alınma zamanı 21 gündür. Bu süre rakiplere, yapılan çalışmalara, web sitenizin alt yapısına, sizin web sitenize yapılan çalışmalara ve arama motorlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Her çalışma için fiyatlar farklılık gösteriyor. Fiyatların belirlenmesindeki en önemli faktör, hedef anahtar kelimenin rekabeti ve rakiplerinizin yaptırdığı çalışmalardır. Web siteniz ve rakiplerinizin analizi detaylı şekilde yapıldıktan sonra tarafımızca sizlere en uygun fiyatların verildiğinden emin olabilirsiniz.

Sonuçların daha verimli olabilmesi, başarının tam olarak yakalanabilmesi için minimum 6 aylık sözleşmeler ile çalışma yapıyoruz. Bu süre hedef anahtar kelimenin rekabetine ve rakiplerin aksiyonlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Üst sıralarda görünmenin en zorlu olduğu arama motoru Google algoritmasıdır. Diğer algoritmalar ile Google algoritması benzer biçimde olduğu için diğer arama motorlarında da sıralama yükselmesi görülmektedir. SEO çalışmalarında en çok kullanılan ve arama yapmak için kullanılan arama motoru Google olduğu için yoğunluğumuz Google üzerinedir. Diğer arama motorları için de ekstra optimizasyon çalışmalarımız mevcuttur.

Genel olarak 15 günde bir ya da aylık olarak çalışma raporlarını tarafınıza iletiyoruz. Ayrıca anahtar kelimeleriniz günlük olarak takip ediyor talep etmeniz halinde anlık olarak taleplerinize cevap veriyoruz.

Tüm SEO çalışmalarımızda hedefimiz ilk sayfa ve ilk sıradır. Fakat hiçbir SEO Ajansı sıralama için garanti veremezler. Çünkü arama motorlarının algoritmaları sürekli olarak güncellenmektedir. Bu yüzden bugün ilk sırada olan bir web site ileri tarihteki arama motorlarının algoritma güncellemesi ile çok daha geri sıralamalarda olabilirler.

Bilinçsiz şekilde yapılan SEO çalışmaları uygulanan web sitene zarar verme ihtimali çok yüksektir.

Hayır. E-ticaret danışmanlığı, dijital pazarlama ve sosyal medya tasarımı gibi dijital aksiyonları da yönetiyoruz.

Evet. Adwords hakkında detaylı kelime analizleri ile adwords danışmanlık hizmetimiz bulunmaktadır.

Sektörünüzü iyice araştırdıktan sonra sizler ile beraber yol haritası belirliyoruz. Sürekli olarak sektör ve rakip analizlerinizi gerçekleştiriyoruz. Aranması ve dönüşümü yüksek hacimli kelimelerde SEO çalışmaları sağlıyor ve dijital reklamcılık alanında sizlere hizmet sunuyoruz.

Evet üretici ya da fiziksel ürünlere sahipseniz e-ticaret sitesi kurulumu yapıyoruz. Kurduğumuz e-ticaret siteleri son derece kolay kullanımlı ve üst düzey SEO alt yapısına sahiptir.

12 yıllık tecrübemiz ile sayısız şekilde projeye imza attık. Bunların arasında birçok firmaya marka bilinirliğini arttırdık, onlarca firmanın genel cirolarını minimum %35 arttırdık. Birçok markanın bilinmesini sağladık. Yüzlerce rekabetli anahtar kelimesi olan web sitelerini arama motorlarında ilk sayfaya çıkarmayı başardık.

Web sitemiz üzerindeki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Arayabilir, mail atabilir ya da iletişim formlarından bilgilerinizi doldurarak bilgilerinizi bize yollayabilirsiniz. Sizlere en kısa zaman içerisinde dönüş sağlanacaktır.