850 303 99 20

SEO Ajansı – SEO Hizmeti

SEO Danışmanlığı

Başarılı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile websitenize gelen nitelikli trafiği arttırın ve daha çok kazanın.

SEO Hizmeti

SEO Danışmanlığı ve SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonunun baş harflerinden kısaltılan bir terimdir. Teknik olarak arama motorlarının standartlarını karşılayan siteler yapmak işine denilse de ülkemizde hedeflenen anahtar kelimelerde üst sıralarda listelenme olarak algılanmaktadır. Aslında bu standartlara uyum sağlayan her site üst sıralarda yer almaktadır ancak arama motorları bu standartları ne yazık ki yazılı ya da sözlü olarak son kullanıcıya vermez. Bunun nedeni haklı rekabetin ortadan kalkarak tüm web sitelerinin aynı işlemleri prosedür haline getirmesi ve bunun sonucunda da kaliteli ile kalitesiz siteleri ayırt etmenin imkansız hale gelecek olmasıdır.
SEO çalışmaları Arama Motoru Uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Çoğunlukla geçmiş tecrübe, sektör analizi ve son güncellemeleri teknik olarak takip edip mevcutta çalıştığı projeleri bu güncellemelere uyum sağlaması konusunda görev alır. SEO çalışmasını yürüten uzman Google gibi görür ve Google gibi düşünür. Hedeflenen anahtar kelime, mevcutta olan web sitesi, aranma hacmi yoğunluğu gibi verileri rasyonel olarak alır ve bu doğrultuda bir aksiyon planı oluşturur.


SEO Danışmanlığı Hizmetine Neden İhtiyacım var?

SEO Danışmanlığı hizmetine neden ihtiyacınızın olduğunu mevcut siteniz üzerinden düşünelim. Bir web sitesi açtınız ve bu web sitesinde bardak satmaktasınız. Müşteriyi nereden bulacaksınız? Kaç kişiye ben site açtım buyurun gelin girin alışveriş yapın diyebilirsiniz ki? Bu nedenle müşterilerin gelmesini en çok beklediğiniz Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında sizin sitenizi bulmaları olacaktır. Google üzerinde Cam bardak araması yapıldığında siteniz kaçıncı sırada olsa müşteriler sitenize girmeye başlar? Peki siz gün içerisinde Google üzerinde yaptığınız aramalarda listelenen kaç siteyi ziyaret ediyorsunuz? Yapılan araştırmalar arama motorlarında listelenen ilk 5 sitenin trafiğin %80’ine sahip olduklarını söylüyor geri kalan %20’lik hit ise ilk iki sayfaya paylaştırılmakta. Şimdi neden ihtiyacınız olduğunu tespit edebilmiş olmalısınız.


SEO Danışmanlığı Hizmetini Neden Yaptırmalıyım?

Çünkü arama sonuçlarında ne kadar üst sırada olursanız o kadar çok ziyaretçi gün içerisinde sitenizi ziyaret edecek ve satışa dönecektir. Bu sayede reklam giderleriniz minimuma inecek ancak kazancınız ters orantı ile yükselecektir. Online reklamcılık ile yine üst sıralarda olabilirsiniz ancak TBM (Tıklama Başı Maliyet) yüksek olacağı için reklam bütçeniz artacak bu da ürünlerinizin fiyatlarına yansıyacaktır. Ancak SEO çalışması yapıp organik olarak üst sırada bulunan rakibinizin reklam bütçesi gibi bir gideri olmayacağı için ürüne yansıtılan maliyet sadece üretim, nakliye, personel gibi giderler olacak bu da ürün fiyatını daha düşük ve alınası bir hale getirmiş olacaktır.


SEO Nasıl Yapılır?

SEO Çalışması için ne yazık ki yazılı bir metin mevcut değil. Google, Yandex, Bing gibi arama motorları en kaliteli siteleri en üst sıralarda listeleyebilmek için sık sık algoritmalarını güncellemektedir ve haksız rekabetinde önüne geçebilmek için bu güncellemelerin detayını vermekten kaçınırlar. SEO uzmanı bu güncellemeler hakkında teknik bilgi ve daha önce edindiği tecrübeler ile yeni aksiyon stratejileri geliştirmekte ve bu şekilde güncellenen standartlara siteyi uygun hale getirmektedir. Uzun emek ve süreci olan SEO çalışması SEO Danışmanlığı kapsamında On-Page (Sayfa içi), Off-Page (Sayfa dışı), Technic SEO (Sunucu tarafında) yapılan işlemlerin bir bütünüdür. Bu kapsamda öncelikli olarak sunucu tarafında standartları sağlaması adına gereken geliştirme ve güncellemeleri yapar ardından sayfa üzerinde standartlara aykırı olan hataları tespit eder ve çözümler ardından sayfa dışı çalışmalar ile sayfanın daha fazla organik referans almasını ve bunun sonucunda da hedef anahtar kelimeler ile yapılan aramalarda daha üst sıralara çıkması işlemini gerçekleştirir.


SEO Hizmetinden Ne Sonuç Alınır?

SEO Danışmanlığı Hizmeti kapsamında öncelikle arama motoru standartlarına uygun bir web sitesi elde edersiniz. Bu standartların tamamı kullanıcıların daha kolay ve hızlı bir şekilde web sitenizde gezinebilmesi, daha fazla bilgi alabilmesi ve aradıklarının cevaplarına erişip tatmin bir şekilde ayrılmasıdır. Standartlara uyum sağlayan web siteniz yapılacak anahtar kelime çalışmaları ile hedeflediğiniz anahtar kelimenizde üst sıralarda listelenecektir ve bu sayede ziyaretçiniz artacak ve bu ziyaretçiler sitenizin kuruluş amacı doğrultusunda hareket edeceklelerdir. Örneğin bir alışveriş sitesine sahipseniz daha fazla alışveriş yapılacak, bir blog sayfasına sahipseniz daha fazla yazınız okunacak ya da bir eğitim sayfasına sahipseniz daha fazla öğrenci tarafından ziyaret edileceksiniz.


SEO Çalışmasının Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

SEO çalışmaları yukarıda da belirttiğimiz gibi uzun soluklu ve karmaşık bir işlemdir. Ayrıca Google botların sitenizi ziyaret etmesi ve ardından rakiplerinizi de ziyaret etmesi son olarak bunları sıralandırması gerekmektedir. Ortalama bir Google Bot 3 günde bir güncellenen site için üç günde bir kez gelmektedir ancak sıralamaya olan etkisi Google Bot’ un gördüğü istikrardır ortalama dört ay boyunca belirsiz zaman aralıklarında sitenizi tarayacak ve istikrarınızı puanlayacaktır. Rakiplerinizden daha fazla özen gösterdiğinizi, daha kaliteli olduğunuzu, kesintisiz hizmet verdiğinizi ve ziyaretçilerinizi önemsediğinize kesin kanaat getirdiğinde sitenizi üst sıralara çıkarmaya başlayacaktır. SEO Çalışmalarımız üç ile dört ay arasında sonuçlarını net olarak göstermeye başlamakta altıncı ayda ise kesin sonuçları ortaya koymaktadır.


SEO Hizmetini Kimler Verir?

SEO Danışmanlığı hizmetini arama motorları konusunda uzman kişiler vermektedir. Ayrıca bu kişilerin sistemsel teknik bilgileri ortalama seviyenin üzerinde olmalıdır. Çünkü sunucu tarafında yapılması gereken bir geliştirmeyi yapabilmeli ya da site yazılımına minik müdahaleleri anlık olarak alabilecek kadar yazılım bilgisine de sahip olmaları gerekmektedir. Ancak tabi ki sadece SEO Uzmanı SEO Danışmanlığı için yeterli gelmeyecektir. SEO uyumlu, hedef anahtar kelime odaklı metin yazarı ve görselleştirme için tasarımcı da profesyonel SEO Danışmanlığı hizmetinde olmazsa olmazdır

Sıkça Sorulan Sorular

Sizi aramamızı ister misiniz?

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda yer alan formu doldurun.
Hemen sizi arayalım, bilgilendirelim.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right