Lokal SEO Çözümleri

Lokal SEO çalışmaları ile bulunduğunuz bölgede işletmeniz arama sonuçlarında üst sıralarda çıksın ve daha çok kazanın.

 
Buradasınız:

Sayfa İçeriği

Lokal Seo Çözümleri Nedir?

Lokal seo çözümleri, web sitenizi ve firmanızı konumuzu uygun bir pazar için daha iyi bir sıralamaya göre optimize etmek demektir. Lokal seo çözümleri yerel müşterilerin dikkatini çekmek ve işinizin satışını artırmak için günümüzde dijital dünyadaki başarının anahtarıdır. Milyonlarca kullanıcı, bölgelerindeki yeni firmaları keşfetmek için konum odaklı arama kullanmaktadır. Bu bakımdan düşünüldüğünde lokal seo çözümleri tüketicilere sizi tanıtacak ve işinizi arama motorlarında en üstte konumlandıracak bir pazarlama şeklidir.

Neden Lokal Seo Çözümleri Hizmetine İhtiyacım var?

Lokal seo çözümleri, Google sıralamalarını yükseltmenin bir yöntemi olduğundan markanızın başarısı için çok önemlidir. Bu, bir müşteri “yakınımda” arama yaptığında daha yüksek arama sıralaması umuduyla bir dizi taktik uygulanarak yapılır. İşletmeler, pahalı reklamlar için ödeme yapmak zorunda kalmadan ürünleri için daha fazla tüketiciye ulaşmada lokal seo çözümleri hizmetinden faydalanmaktadır.

Lokal Seo Çözümleri Hizmetini Neden Yaptırmalıyım?

Lokal seo çözümleri hizmetini almanızın birden fazla nedeni olabilir. Bunlardan en önemlisi potansiyel müşterilerinize en iyi şekilde ulaşmaktır. Araştırmalara göre akıllı telefon kullanan tüketicilerin büyük bir çoğunluğu yerel arama gerçekleştirmektedir. Konuma bağlı aramaları optimize ederek firma itibarınızı daha yükseltebilirsiniz. Google yerel arama sonuçları o kadar etkilidir ki, başkalarını bulmak için aşağı doğru uzun bir kaydırma yapmanız gerekiyor. Müşteriler doğrudan haritalar üzerinden arama yaparsa, lokal listeler daha baskın olmaktadır. Lokal seo çözümleri hizmeti alarak siteniz için daha fazla trafik elde edebilirsiniz.

Lokal Seo Çözümleri Nasıl Yapılır?

Lokal seo çözümleri için ilk öncelikle bir fiziksel adresin olması gereklidir. Tüketiciler ihtiyaç duyduklarını yerinde almak gibi bir davranışa sahiptir. Navigasyonların yakınımda ara gibi özellikleri sebebiyle firmalar müşteriler tarafından kolaylıkla bulunabilir. Adresinizi doğru bir şekilde belirterek, işletmeniz ve hizmetiniz hakkında kısa ve öz bilgiler verilmelidir. Anahtar kelimelerin önemi lokal seo çözümleri hizmetinde de geçerlidir. Bütün yapılan işlemlerde tutarlılık ön planda olmalıdır. Tüketicilerin sizi daha iyi tanıması için bol bol medya ve görsel kullanmayı ihmal etmeyin. Sizden hizmet alan müşterilerinize yorum yapma ve puan verme işlemine teşvik edin. Eğer bir websiteniz varsa kesinlikle mobil uyumlu olduğunu kontrol edin. Aksi takdirde, uyumlu olmayan siteyi ziyaret edecek tüketiciler sitenizde aradığını bulamayacak ve kısa süre içinde sizden vazgeçecektir.

Lokal Seo Çözümleri Hizmetinden Ne Sonuç Alınır?

Lokal seo çözümleri hizmetlerini satın aldıktan sonra birden fazla sonuç alabilirsiniz. Bunlar:

  • Müşterilere tam bilgi verirsiniz. Lokal seo ile müşterilerinin yakınında aradığı ya da firmanızda bulunan özellikleri müşterilerinize tam şekilde iletebilirsiniz.
  • Tüketicilerin işletmenizi keşfetmesine olanak sağlar. Birçok web araması, kendilerinin ihtiyaç duyduğu ürün veya hizmetleri bulmak isteyen kişiler tarafından yapılır ve lokal seo çözümleri doğru yapılırsa, işletmeniz arama sayfasında gördükleri ilk işletme olur. Aramaların çoğu, sizin yerinizden olmayan insanlar tarafından bile yapıldığından, popülerlik kazanmakta ve işinizi aynı anda hızla büyütmek için diğer bölgelerden gelen insanlara da dikkat çekebilirsiniz.
  • Bir website ihtiyaç duymadan yapılabilir. Web siteniz işletmeniz için çok iyi bir aracıdır. Ancak bir websiteniz yoksa lokal seo çözümleri sayesinde iş adresini ve iş numaranızı tanıtarak müşterilere ulaşabilirsiniz.
  • Kaliteli talepler alırsınız. Ne aradığını bilen müşterilere ulaşıp sonuca kısa zamanda ulaşırsınız.
  • Müşteri izlenimleri sayesinde işletmenize itibar kazandırabilirsiniz.
Lokal Seo Çözümleri Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Lokal seo çözümleri genellikle hemen göremeyebilirsiniz. Alacağınız lokal seo çözümleri hizmetine bağlı olarak değişebileceği gibi genellikle müşterileri yapılan çalışmalara anında tepki verdiği görülmektedir. Ancak lokal seo çözümleri tek seferlik bir şey değil. Lokal seo çözümleri çalışmaları zaman ve uzmanlık gerektirir. En iyi uygulamalar, hızlı düzeltmelerden ziyade uzun vadeli stratejilere odaklanır; bu, şirketinizin geleceğine yatırım yapmaya hazır olmanız gerektiği anlamına gelir. Bazen yapılan çalışma bir saatte sonuç veriyorken bazı çalışmalar aylar sürmektedir. Bu süre yapılan lokal seo çözümleri hizmetine bağlı olarak değişmektedir.

Lokal Seo Çözümleri Hizmetini Kimlere Verir?

Lokal seo çözümleri genellikle fiziksel bir iş adresi olan firma ve kişilere verilmektedir. Örneğin bir restoran firmanız var. Bölgenizde diğer restoranlarla rekabet içindesiniz. Bölgenizde restoranda yemek isteyen tüketicilere en iyi ve hızlı şekilde ulaşmak istiyorsanız lokal seo çözümleri tam size göre. Diğer bir örnek ise diyelim ki emlakçılık işi ile uğraşıyorsunuz. Ev kiralamak isteyenler genelde bölgesel arama yaparak, karşılarına çıkan ve sonuçların içinden itibarı yüksek olan firmaları aramayı tercih eder. Siz ne kadar kalite hizmet veriyor olsanız da, eğer lokal aramaların içinde yer edinmemişseniz maalesef tüketici sizi bulamayacaktır.