E-Ticaret Danışmanlığı

Başarılı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile websitenize gelen nitelikli trafiği arttırın ve daha çok kazanın.

 
Buradasınız:

Sayfa İçeriği

Eticaret Danışmanlığı Nedir?

Eticaret elektronik ortamda yapılan alışveriş işlemlerine genel olarak verilen isimdir. Bu nedenle eticaret danışmanlığı olarak nitelenen hizmet genellikle alışveriş yapan kullanıcılar tarafından yapılan işlemler ile ilgili danışmanlık olarak algılanmaktadır. Ancak işlem alışveriş yapan kullanıcıların davranış ve aksiyona geçmesi ile ilgili olan analizlerin eticaret siteleri için uygulanması işlemidir.

Eticaret danışmanlığı eticaret siteniz için on-page düzenlemelerin yanı sıra kar marjı ve pazarı en büyük ürünün bulunup dijital pazarlama aksiyonlarının alınması ve majör ürün haline getirilip en çok satılan ürün haline getirme çalışmalarıdır.

Eticaret danışmanlığı hizmetini eticaret sektöründe uzun süre görev almış SEO Uzmanı tarafından verilmektedir.

Eticaret Danışmanlığına Neden İhtiyacım var?

Eticaret danışmanlığı çalışmasına her eticaret sitesi sahibinin ihtiyacı vardır. Çünkü bu çalışma sektörden bağımsız şekilde mevcutta bulunan ürünler ile ilgili olarak yapılan çalışmalardır. Bu çalışmada sektörünüzde en çok aranan ürünü, en çok satılan ürünler istatistiksel veriler ile tespit edilmektedir. Bunun yanında sizin ürün ve karlılık oranlarınız ile en çok satılan sektör ürünleri arasından en doğru seçim yapılır ve bu seçilen ürünün sizin tarafınızdan daha çok satılması amaçlanır. Daha çok satış daha çok gelir ve daha bilinir bir marka demektir bu nedenle de her eticaret sitesinin Eticaret Danışmanlığına ihtiyacı vardır.

Eticaret Danışmanlığını Neden Almalıyım?

Çünkü eitcaret siteniz üzerinden tespiti yapılan ürünün satışı artacaktır. Farklı kanallar üzeründen ürününüzün satışı sağlanacak ve bu da hem ürünün pazar payını yükseltecek hemde marka bilinirliğinizi doğru orantı ile arttıracaktır. Unutmayın ne kdar çok marka bilinirliği değerine sahip olursanız markanıza güvenen insan sayısını da arttırmış olursunuz. Daha fazla karlılık için marka bilinirliği ve sadakatinin sağlanmış olduğu markaların doğru ürünü, doğru fiyat ile, doğru plaformlarda satışa çıkarması gerekmektedir. Bu sayede ürünü tanıtıp satabileceğiniz reklam bütçeniz cebinizde kalacak ve satışını yaptığınız ürünlerin geliştirimesinde ya da operasyonel aksakların giderilmesi amacıyla kullanabileceğiniz bir likitiniz olacaktır.

Eticaret Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Eticaret danışmanlığı hizmeti en başından marka ve ürün hakkında sizinle görüşerek başlar ardından SEO Uzmanı sektörünüzde aranan ürünleri, sektör otoritelerini araştırır ve bu otoriter sitelerin çalışma planlarını ortaya çıkarır. Ardından rakip aksiyon planlarından daha iyi bir aksiyon planı oluşturabilmek adına ürün, sektör, site, rakip ve anahtar kelime çalışması yapar. Bu çalışmaların sonucunda elde edilen analizler yapay zeka yardımı ile değerlendirilir ve eticaret aksiyonlarından maksimum geri dönüş alabilmek için çalışma başlatılır. Bu çalışmalar site, sayfa, sosyal medya üzerinde yapıldığı gibi siteden ve markadan bağımsız şekilde de yürütülerek ürünün pazar içerisinde kendine bir pay alması sağlanır. Bu işlemler gerçekleştikten hemen sonra ürün dijital dünya da kendi kendini satmaya başlamış olacaktır.

Eticaret Danışmanlığından Ne Sonuç Alınır?

Eticaret danışmanlığından alınacak sonuçlar aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

  • Sektörünüzde en çok tercih edilen ürün hakkında bilgi sahibi olursunuz.
  • Sektörünüzün dinamiklerini öğrenirsiniz.
  • Otoriter rakiplerin aksiyon planlarını öğrenirsiniz.
  • Ürününüz pazar payına sahip olur.
  • Ürününüz daha fazla internet ortamında satış rakamı yakalar.
  • Marka bilinirliğiniz artar
  • Ürününüz sektör içerisinde yer alan muadillerinden satış öncesi ve sonrası desteğinde bir operasyonel sorun olmadığı sürece marka sadakati de artacaktır.
Eticaret Danışmanlığı Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Eticaret danışmanlığı çalışmasının ilk dönemleri sektör, ürün, rakip ve anahtar kelime analizleri ile geçmektedir. Bu süreçte belirli zaman periyotlarının gerçek analizleri alınır. Alınan bu analizler mevcut marka ve ürünler ile değerlendirilir ve eticaret alanında maksimum geri dönüş prensibinde aksiyon planı çalışması yapılır. Bu çalışmalar devamlılık gerektiren çalışmalardır ancak bu hizmetin karşılığını ikinci ay itibari ile rasyonel veriler ile görmeye başlarsınız.

Eticaret Danışmanlığı Hizmetini Kimler Verir?

Eticaret danışmanlığı üst paragrafta da belirttiğimiz gibi öncelikle SEO Uzmanı tarafından oluşturulan bir ekip tarafından verilir. SEO Uzmanı yanında Dijital Marka Danışmanı olmazsa olmaz ekip üyesidir. Ardından ihtiyaca göre metin yazarı, grafik tasarımcı ve sosyal medya uzmanı bu ekibe üye olarak katılabilir.

Eticaret danışmanlığı hakkında Wikipedia üzerinde neler yazıldığına göz atmak isterseniz buraya tıklayabilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Resmi E-Ticaret Platformu üzerinden mevzuat ve prosedürleri takip etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Eticaret Danışmanlığı hizmetimiz ile ilgileniyorsanız daha fazla bilgi almak isteyebilir ya da bizimle çalışma konusunda bizimle görüşebilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.