Online Reklamcılık

Başarılı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile websitenize gelen nitelikli trafiği arttırın ve daha çok kazanın.

 
Buradasınız:

Sayfa İçeriği

Online Reklamcılık Nedir?

Online reklamcılık internet üzerinden satmak istediğiniz ürün, hizmet ya da marka bilinirliğini arttırmak istediğiniz markanız için Google, Facebook, Instagram, Youtube gibi interaktif platformlarda, mobil uygulamalarda ve lokal bazlı yayın yapan sitelerde reklamınızın gösterilmesidir. Reklamlar öne çıkarmak istediğiniz ürün, hizmet ve ya markalarınız ile ilgili profesyonel bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca hedef kitle çok iyi ayarlanmalı ve verilen reklamdan maksimum gelir elde etmek amaçlanmalıdır.

Neden Online Reklamcılık Hizmetine İhtiyacım var?

Online reklamcılığa internet üzerinde yayın yapan ya da internet üzerinden satış gerçekleştiren her sitenin ihtiyacı vardır. Sitenizin, ürününüzün, hizmetinizin ya da markanızın reklamını yapmadığınız sürece bilinirliğiniz minimum seviyede kalacak ve hedeflediğiniz gelir seviyesine reklamlar olmadan çıkmanız pek olası olmayacaktır. Artık internette muadili olmayan ürün, hizmet ya da site ne yazık ki kalmadı. Muadili kalmamış olmasından dolayı da internet üzerinde markalar SEO ve Online Reklamcılık aksiyon stratejileri ile hareket etmekte ve hedef kitlesine kendisini çok daha çabuk gösterebilmektedir. Kısaca hedeflediğiniz gelir seviyesi ve bilinirliğiniz için ölçeğiniz ne olursa olsun online reklamcılığa ihtiyacınız var.

Online Reklamcılık Hizmetini Neden Yaptırmalıyım?

Online reklamcılık hizmetini almanızın birden fazla nedeni olabilir. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz bilinirlik ve maksimum gelir elde edebilmek için ihtiyacınızın olmasının yanı sıra bu hizmeti uzman ajanslardan neden almalısınız sorusunun cevabı ise profesyonel reklam görselleri tasarımları, tam hedef kitle analizi ile minimum reklam harcaması yaparak gelire dönüşebilecek maksimum kitleye ulaşmak en temel nedenlerden. Online reklamcılık alanında çalışmamış kişiler öncelikle etkileyici ve harekete geçirici reklam tasarımları konusunda yetersiz gelecektir, tasarımdan öte reklamlarda yer alan cümleler ve teşvik edici sloganlar reklam sektörünün tam kendisidir ve bu dünya üzerinde yer alan en pahalı sektör reklam sektörüdür bunun nedeni küçük/kısa bir alanda verilmesi gereken mesajı maksimum verme zorunluluğudur. Televizyon reklamlarını sizlere örnek olarak gösterebiliriz ortalama 6 cümleden ve 20 saniyeden oluşan bir televizyon reklamının bütçesi çok bildiğimiz dizilerin 3 bölümü maliyetine mal olmaktadır. Bu nedenle reklam konusu ince ve kreatif düşünerek atılması gereken adımlardır. Reklamın iyisi ve kötüsü olur. İyi reklam para kazandırır kötü reklam bilinirliği arttırırken sadakat ve güven duygusunu zedeler.

Online Reklamcılık Nasıl Yapılır?

Online reklamcılık hizmetini en başından sonuna kadar anlatmamız gerekirse. Öne çıkaracağınız ürün, hizmet ya da markanız ile ilgili bizimle ilk görüşmeyi yaparsınız ardından biz öne çıkarmak istedikleriniz ile ilgili analizler yaparak rasyonel verilere ulaşırız. Bu veriler aylık kaç kişinin bu ürünü aradığından, hangi cinsiyetin daha fazla alım yapma eğilimine sahip olduğunu hatta şehirleri ve satın alım saatleri gibi kesin sayısal verilerdir. Ardından bu ürün ile ilgili (öne çıkarmak istediğinizi ürün olarak varsayıyoruz) fiyat, performans araştırmalarına başlarız ve satışını yapmak istediğiniz ürünün öncelikle taban ve tavan fiyatlarını elde ederiz. Muadil ürünleri araştırır bu ürünlerin açıklamalarını, muhteviyatını, fiyat ve stok bilgilerini elde eder sizinle iletişime geçer bu konu hakkında değerlendirmelerimizi yaparız. Ardından marka uzmanımız ürün ile ilgili tasarım, slogan ve metinleri içeren geri dönüşleri sizinle yapar. Mutabık kalındıktan hemen sonra tasarımcılarımız reklam tasarımlarınızı hazırlar ve reklama çıkma konusunda hem fikir olduğumuz kanallarda reklamlarımız hazırlanır. Arama motoru uzmanımız demografi, ülke, şehir, saat gibi bilgileri sizinle paylaşarak reklamları belirlenen gün ve saatte yayına alır. Reklamlar aktif olduğu sürelerde anlık olarak takibimizdedir ve agresif değişiklikleri sizinle anında paylaşmaktadır. Günlük ve haftalık olarak reklam performansı sizinle paylaşılır, reklamlar yayındayken alınması gereken aksiyonlar olursa anlık olarak aksiyonları alır ve minimum reklam harcaması ile maksimum gelir hedefinde çalışır.

Online Reklamcılık Hizmetinden Ne Sonuç Alınır?

Online reklamcılık hizmetinden alınacak öncelikli sonuçlar aşağıda yer almaktadır.

  • Ürün, hizmet, marka, şirket ya da sitenizin bilinirliği artar.
  • Minimum harcama maksimum kazanç prensibi ile hareket edildiği için reklam maliyetleriniz minimuma iner.
  • Marka danışmanı ile çalışılması doğrultusunda slogan, görsel, temel renkler ve metinler gibi materyaller profesyonel bir şekilde hazırlanır. Bunun sonucunda reklamı görüntüleyen kullanıcılar harekete geçerler.
  • Arama motoru uzmanı bu hizmet kapsamında görev aldığından dolayı hedef kitle konusunda rasyonel veriler ile hedef kitle, demografi konusunda nokta atışı yapar.
  • Profesyonel tasarımcılar görev aldığından dolayı reklam görselleriniz TV reklamlarındaki kadar profesyonel bir görünüme sahip olur bu da size oluşacak güvenin artmasına neden olur.
Online Reklamcılık Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Online reklamcılık hizmetinin sonuçlarını şayet daha önce kendiniz reklam verdiyseniz ilk anda görmeye başlarsınız. Ancak daha önce dijital platformlarda reklam veren olmadıysanız. Reklam görsellerinizin ilk size ulaştığı anda profesyonel online reklamcılık hizmetinin sonuçları hakkında fikre sahip olacaksınız. Ardından reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan birkaç saat sonra bu hizmetin sonuçlarına şahit olacaksınız.

Online Reklamcılık Hizmetini Kimler Verir?

Online reklamcılık hizmetini profesyonel dijital pazarlama ajansları vermektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken en temek nokta bu ajansların ekip genişliği ve personel yetkinlikleridir. Sadece tasarım yapan bir ajans ne yazık ki beklenen online reklamcılık aksiyonunu alamamaktadır. Online reklamcılık için olmazsa olmaz ekip üyeleri marka danışmanı, arama motoru uzmanı, grafik tasarımcıdır.