Dijital Marka Danışmanlığı

Başarılı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile websitenize gelen nitelikli trafiği arttırın ve daha çok kazanın.

 
Buradasınız:

Sayfa İçeriği

Dijital Marka Danışmanlığı Nedir?

Dünya son 10 yıldır durdurulamaz bir dijitalleşme içerisindedir ve bu önlenemez bir şekilde artarak devam edecektir. Sosyal medya kullanımı yapan bir birey gerçek ve dijital hayatta bir günde ortalama 2500 adet ticari logo görmektedir. Logoda kullanılan fonttan, rengine hatta slogan ve görsel metaryallerin sunumuna kadar müşteri sadakat ve memnuniyetinin sağlanmasında dijital marka danışmanlığı hizmetleri içerisinde
Dijital Marka Danışmanlığı mevcutta olan ya da yeni oluşacak olan markanızın dijital dünya kullanıcıları tarafından kolay bir şekilde kabullenilip, içselleştirilmesinin sağlanmasıdır.

Dijital Marka Danışmanlığı hizmetini Ajans SEO olarak profesyonel Marka Danışmanlarımız tarafından verilmektedir. Marka Danışmanlarımız dijital dünya da kabul görmüş bir çok markanın oluşum ve büyüme süreçlerinde rol almıştır ve halen aynı firmalara hizmet vermeye devam etmektedir. Dijital Marka Danışmanlarımız grafik tasarımcılar, dijital pazarlama ekibi ve uzman analistlerimiz ile birlikte uyumlu olarak çalışmaktadır.

Dijital Marka Danışmanlığına Neden İhtiyacım var?

Dijital Marka Danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyulması temelde iki nedene dayanmaktadır. Bunlardan biri yeni bir marka oluşumu diğeri ise mevcut bir markanın dijital dünyaya uyarlanması işlemidir.

Yeni Marka Oluşumu: Yeni bir marka oluşumundan önce sektör, ürünler ve markanın müşterilerine yaklaşımı ile ilgili geniş bir çalışma yapılır. Ardından grafik tasarım ekibi ile renk kartelası, font, tasarım ihtiyaçları konusunda uzlaşmaya varılır ve markanın görsel olarak müşteriye nasıl sunulacağı çalışması yapılır. Ardından kullanılacak yazılım v.b. teknolojik çözümler için klasik ticari samimiyet eksikliğini aratmayacak çözümler üzerinde developer ekip ile çalışır ve uzlaşmaya varılır. Daha sonra markanın yüzü ve temsilcileri olan canlı destek personeli, müşteri temsilcisi, satış ve pazarlama personeli ve satış sonrası destek personeli ile konuşma scripti üzerinde çalışmalar yapılır. Son olarak yapılan bu çalışmaların işleyişi ve geri dönüşleri ile ilgili raporlar oluşturulur eksik ve fazla yönlerin tespit işlemi gerçekleştirilir. Hedeflenen markalaşmaya ulaşılana kadar mevcut eylem planı revizyonları ile başarılı bir dijital markanın oluşturulması sağlanır.

Mevcut Markanın Dijital Dünyaya Uydurulması: Mevcutta hizmet veren bir markanın dijital dünyada da varlık gösterebilmesi ve kullanıcılarından da belirli bir kitleye sahip olabilmesi için Dijital Marka Danışmanlığı hizmeti verilir. Bu hizmet sıfırdan oluşturulacak bir markaya göre daha zorlu çalışmalara ihtiyaç duyar. Çünkü geleneksel tarafta işleyen oturmuş bir sisteme dijital tarafın işleyişinin de kusursuz bir şekilde uyarlanarak birleştirilmesi gerekmektedir. Mevcut markanın logo, slogan, renkler, müşteri yaklaşımı, satış öncesi ve sonrası destek personellerinin konuşma scripti konularında mevcut sistemi işleyişini bozmadan ve mevcut markaya ekstra personel ve iş yükü bindirmeden dijital dünyaya markanın taşınması amaçlanır ve yeni marka oluşumunda olduğu gibi işleyiş ve geri dönüşler ile ilgili raporlar oluşturulur, hedeflenen markalaşmaya ulaşılana kadar eylem planı revizyonları ile çalışma devam ederek başarılı bir dijital markanın oluşturulması ve mevcut geleneksel markanın sürdürülebilirliği sağlanır.

Dijital Marka Çalışmasını Neden Yaptırmalıyım?

İnternet gibi dijital bir dünyada yer alan potansiyeli kullanmak ve bu dijital dünyada yer almak istiyorsanız bunun içinde harcayacak çok fazla zamanınız ve paranız yok ise Dijital Marka Danışmanlığı hizmeti alarak markalaşma çalışmalarının biran önce başlatılması ve doğru zamanda doğru çalışmalar ile en kısa sürede markalaşmanızın tamamlanmasını istiyorsanız bu hizmete ihtiyacınız vardır.

Dijital Marka Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Dijital Marka Çalışmaları sektörden sektöre farklılık gösterdiği gibi markadan markaya, hedeflenen kitleden, demografiye kadar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle dijital markalaşma sürecinin tam olarak yapılması gerekenler diye etiketlenmiş bir başucu kitabı ne yazık ki yoktur. Markalaşma çalışmasına başlamadan önce markanın hangi platformlarda, hedeflenen kullanıcı cinsiyeti, eğitim durumu, yaş aralığı, yaşadığı iller ve ürünlerin bu hedef kitleye uygunluğu analizleri yapılır ve bu analizlerin sonuçlarına göre çalışmalara başlanır. Çıkarılacak aksiyon planlarına göre step by step (adım adım) işlemler büyük bir sakinlik ve titizlik içinde yapılır. Acele ve amatörce yapılacak olan her çalışma marka için yarardan çok zarar getirecektir. Bu nedenle yapılacak işlemler markalaşma çalışmasına başlamadan önce kararlaştırılır. Çıkabilecek olası problemlerde de Dijital Marka Danışmanlarımız marka için en uygun karar inisiyatifini alır ve uygular.

Dijital Marka Çalışmasından Ne Sonuç Alınır?

Dijital Marka Çalışmasından markanızın internet gibi engin bir dünya da başarılı bir şekilde yer alması sağlanır. Bu sayede müşterileriniz geleneksel ticaretin sınırları içinde sıkışıp kalmaz. Ürün ve hizmetleriniz tüm ülke ya da tercihinize göre dünya tarafından erişilebilir ve satın alınabilir hale gelir. Bu durum marka sahibi işletme için daha fazla müşteri, daha fazla satış ve daha fazla karlılık olarak yansırken marka içinde daha fazla marka bilinirliği ve sadakati anlamına gelir.

Dijital Marka Çalışması Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Oluşturulacak aksiyon planına ve ihtiyaçlara göre sonucun görülmesi hakkında genel geçer bir süre ne yazık ki yoktur. Ancak yeni markalar mevcut geleneksel markalara göre çok daha kısa sürede sonuçları görebilmektedirler.

Dijital Marka Danışmanlığını Kimler Verir?

Dijital Marka Danışmanlığı hizmetini marka danışmanlığı ve internet üzerinde başarılı, sürdürülebilir markalar oluşturmuş ve ya bu markalar için geliştirme çalışmaları yapmış kişiler tarafından verilebilir.
Ajan SEO olarak bu çalışmalarda daha önce başarılı markaların oluşturulması sürecinde edinilmiş tecrübeler çok önemlidir. Bu nedenle Dijital Marka Danışmanlarımız alanlarında uzman ve başarılı dijital markalar oluşturmuş halen de geliştirmektedirler.

Marka nedir ve Marka Yönetimi hakkında Wikipedia üzerinde yazılan içeriklere göz atabilirsiniz.

Dijital Marka Danışmanlığı hizmetimiz ile ilgileniyor ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.