SEO Aksiyon Planı

SEO Aksiyon planı ile SEO çalışmalarınız sırasında takip edebileceğiniz adım adım bir SEO Aksiyon Planı’na sahip olun.

 
Buradasınız:

Sayfa İçeriği

Seo Aksiyon Planı Nedir?

Seo aksiyon planı web siteniz için önemli olan anahtar kelimeler için arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için üst düzey bir eylem planıdır. İzlenecek belirli bir seo aksiyon planınız yoksa, yanlış anahtar kelimeler için sıralamaya veya hiç sıralamaya girmeye gerek kalmaz. Bu iki durumu kimse istemez. Sağlam bir plan yapmadan seo çalışmaları yapmak gözleriniz kapalı olarak araç sürmek gibidir. Seo aksiyon planı anahtar kelimeler için daha üst sıralaması ve trafik yani hite odaklanmalıdır.

Neden Seo Aksiyon Planı Hizmetine İhtiyacım var?

Seo işlemleri genellikle çok karmaşık ve uzun süreçtir. Seo için yapılan çalışmalar her website için aynı sonucu vermeyebilir. Çok paralar harcayıp, belki de en iyi seo çalışmalarını yaptırabilirsiniz. Büyük ihtimal etkisini de görebilirsiniz. Ama şöyle düşünün iki araba var. İkisi de yolda gidiyor. Amaç ilerlemek. Ama arabalardan birinin freni patlak. Bu araç ileri de elbet bir yere çarpacak ve kazayla sonuçlanacak. Doğru araç ilerlemiştir. Ama kaza kaçınılmazdır. Plansız seo çalışmaları da bu şekildedir. Seo aksiyon planı olmadan yapılan seo çalışmaları sonuç verir ve istikrarlı değildir. Bir gün uyandığınızda sitenizin sırası değiştiğinde ya da komple sıradan çıktığında şaşırmamak için seo aksiyon planına uyup o şekilde çalışma yapmalısınız. Plan sizi hedeflerinize ulaşmada sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Seo Aksiyon Planı Nasıl Yapılır?

Seo aksiyon planı denilince akla birkaç işlem gelmektedir. Bunlardan ilki hataları tespit etmek. Aylık olarak yapabileceğiniz bu işlemde google’ın web yöneticisi araçlarını kullanarak sitenizde bulunan hataları tespit ederek, hataları düzeltmeye çalışabilirsiniz. Diğeri haftalık olarak web sitenizin arama metriklerini ve performansını analiz edin.  Arama performansındaki tüm önemli ölçümlere bakın. Sitenizde kullanacağınız anahtar kelime ve makaleler seo açısından çok önem taşımaktadır. Haftada en az bir kere anahtar kelime ve içeriklerini kontrol edin. Haftalık olarak sosyal medya desteğinizi sitenize yansıtın. Sitenizdeki linkleri ve yazıları kesinlikle haftada en az bir kere sosyal medyada tanıtın. Bunun dışında site içi ve site dışı optimizasyonunuz sağlıklı olmalı. Sitenizde sitemap iniz kontrol edebilirsiniz. Sitenizin harici link tanıtımlarını dikkate alın.

Seo Aksiyon Planı Hizmetinden Ne Sonuç Alınır?

Seo aksiyon planı hizmeti aldıktan sonra siteniz ve online firmanız artık yapılacak olan seo çalışmalarına hazır hale geldiğini anlayabilirsiniz. Yaptıracağınız bütün iç ve dış seo çalışmalarında sonuçlarını daha etkin ve kısa zamanda görebilirsiniz. Burada önemli olan seo aksiyon planı hizmeti aldıktan sonra verilen işlemlere ne kadar uyulup uyulmadığıdır. Eğer aksiyon planındaki bütün işlemler harfi harfine yapılıyorsa seo bakımından endişelenmeniz gereken hiçbir şey yok. Aldığınız plan takır takır işler ve sizde seo çalışmasının etkisini görme keyfini alırsınız. Aksi takdirde seo aksiyon planı olmadan yapılan çalışmalarda istenilen sonuçların alınmadığı sıkça görülmektedir.

Seo Aksiyon Planı Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Hedeflenen anahtar kelimeler, optimize edilmiş sayfalar, bağlantı oluşturma önerileri, SEO metin yazarlığı vb. gibi seo aksiyon planı incelemeleri en az altı ila on iki ayda bir yapılmalıdır. Çok rekabetçi bir sektörde faaliyet gösteriyorsanız, bunu daha da erken yapmak isteyebilirsiniz. Tüm süreç boyunca sektördeki değişiklikleri ve SEO trendlerini izleyen uzmanınızın önerilerine bağlı olacaktır. Buna bağlı olarak sonuçlarını görmek biraz zaman alabilir. Bu konuda sabırlı davranırsanız etkilerinin uzun solukluğu olacağını göreceksiniz.

Seo Aksiyon Planı Hizmetini Kimler Verir?

Seo aksiyon planı hizmeti genellikle analizciler ve seo uzmanları tarafından verilmektedir. Seo uzmanları, online işinizi ve websitenizi detaylı analiz ettikten sonra alınması gereken tedbirler uygular. Şu an halen geçerli seo kurallarını siteniz için en uygun zamanda işleme koymaktadır. Bu hizmeti genellikle website ajansları da vermektedir. Hizmette önemli olan edinilmiş tecrübelerdir. Eğer tecrübeleri biri bulursanız ajanlara gerek kalmadan da bu hizmeti alabilirsiniz.